Praca z komputerem ma wiele negatywnych efektów, a jednym z nich są przekrwione oczy. Wysiłek i zbyt wysokie ciśnienie w gałce ocznej sprawiają, że w oku pojawiają się czerwone „pajączki” albo grubsze, czerwone kreski. Najczęściej efektem jest zbyt intensywna praca, mała ilość snu i ogólne przemęczenie. Jeśli więc chcesz się pozbyć czerwonych oczu, zacznij właśnie od stylu życia.

Staraj się bardziej wysypiać, a przed komputerem siedź tylko tyle, ile musisz. A jeśli czujesz, że oczy są zbyt zmęczone, pozwól im odpocząć. Oczy odpoczywają najlepiej w ciemności. Możesz zamknąć oczy albo udać się od ciemniejszego pomieszczenia.

Niektórzy zalecają również obserwowanie naturalnych, zielonych przedmiotów. To kolor, który sprawia, że wzrok się relaksuje. A jeśli możesz sobie na to pozwolić, najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie krótka drzemka. Ponadto na czerwone oczy możesz stosować okłady.

Tradycyjną metodą są torebki od herbaty lub rumianku. Połóż je na zamknięte powieki. Torebka musi mieć odpowiednią temperaturę – nie może być całkiem zimna, ale oczywiście nie może być też gorąca. Najlepsze są przestudzone, letnie torebki.

W aptekach i sklepach znajdziesz też specjalne preparaty, najczęściej krople do oczu. To mieszanki składników, które pozwalają na odżywienie i regenerację oczu. Trzeba jedynie uważać, by wśród preparatów nie kupić leków homeopatycznych, czyli de facto samej wody – bo i takie specyfiki znajdują się wśród szerokiego wachlarza kropki do oczu.